Back

ⓘ Valsts sekretārs, Latvija. Valsts sekretārs ir augstākais valsts civildienesta ierēdņa amats Latvijas Republikā. Valsts sekretārs ir ministrijas administratīvai ..




                                     

ⓘ Valsts sekretārs (Latvija)

Valsts sekretārs ir augstākais valsts civildienesta ierēdņa amats Latvijas Republikā. Valsts sekretārs ir ministrijas administratīvais vadītājs un lielākajā daļā gadījumu arī reālais ministrijas un tās kūrētās nozares vadītājs, jo, Ministru kabinetiem mainoties, ministram bieži ir par maz laika, lai spētu iedziļināties un pilnībā saprast ministrijas darbu un funkcijas. Nereti valsts sekretārs ir arī ministrijas kā valsts kapitāla daļu turētāja pārstāvis un lēmumu pieņēmējs kapitālsabiedrībās ar valsts kapitāla daļām.

                                     

1.1. Valsts sekretāri Ārlietu ministrijas valsts sekretāri

Šobrīd: Andris Pelšs kopš 2018.08.15.

Bijušie:

  • Māris Riekstiņš 1994.06.09. - 2004.12.31.
  • Andris Teikmanis 2008.12.01. - 13.05.2013.
  • Normans Penke 2005.01.01. - 2008.11.29.
  • Andrejs Pildegovičs 2013.05.13. - 2018.08.15.
                                     

1.2. Valsts sekretāri Ekonomikas ministrijas valsts sekretāri

Šobrīd: Edmunds Valantis kopš 2020.02.06.

Bijušie:

  • Aivars Berners 1996.07.15. - 1997.07.03.
  • Mārtiņš Lazdovskis 2014.03.24. - 2015.06.
  • Anrijs Matīss 2008.01.31. - 2009.12.15.
  • Aina Bataraga 1994.06.20. - 1995.01.01.
  • Kaspars Gerhards 1999.04.09. - 2007.12.20.
  • Ringolds Beinarovičs 2015.06. - 2016.05.16.
  • Inesis Feiferis 1996.01.02. - 04.26.
  • Ēriks Eglītis 2018.04.03. - 2020.02.05.
  • Jānis Vanags 1997.08.14. - 1999.02.08.
  • Kaspars Lore p.i 2020.02.05 2020.02.06.
  • Juris Pūce 2010.01.19. - 2013.11.27.
  • Juris Stinka 2016.05.16. - 2018.04.
                                     

1.3. Valsts sekretāri Finanšu ministrijas valsts sekretāri

Šobrīd: Baiba Bāne kopš 2014.07.01.

Bijušie:

  • Sanita Bajāre 2011.07.05. - 2014.07.01.
  • Mārtiņš Bičevskis 2008.06.02 - 2011.05.13.
  • Valentīna Andrējeva 1994.06.30. - 2005.12.02.
  • Irēna Krūmane 2006.01.01. - 2008.04.30.
                                     

1.4. Valsts sekretāri Iekšlietu ministrijas valsts sekretāri

Šobrīd: Dmitrijs Trofimovs kopš 2017.08.23.

Bijušie:

  • Andris Staris 1994.08.03. - 2003.01.01.
  • Ilze Pētersone-Godmane 2009.05.20. - 2017.06.08.
  • Aldis Lieljuksis 2009.03.25. - 05.19.
  • Juris Rekšņa 2003.01.13. - 2005.12.21.
  • Aivars Straume 2005.12.21. - 2009.03.24
                                     

1.5. Valsts sekretāri Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāri

Šobrīd: Jānis Volberts kopš 2020.11.02.

Bijušie:

  • Sarmīte Veģere 2003.05.19. - 2004.04.16.
  • Guntis Tomsons 1999.01.14. - 2000.05.19.
  • Armands Kalniņš 1994.07.22. - 1995.12.12.
  • Andris Sarnovičs 2000.06.07. - 2003.01.16.
  • Kristīne Jarinovska 2006.01.04. - 12.02.
  • Eiženija Aldermane 1994.06.15. - 10.20.
  • Andris Priekulis 1996.08.22. - 1999.01.08. un 2003.01.27. - 03.26.
  • Līga Lejiņa 2015.09.01. - 2020.11.01
  • Valdis Egle 2004.11.22. - 2005.06.03.
  • Mareks Gruškevics 2006.12.08. - 2012.07.10.
  • Sanda Liepiņa 2013.01.08. - 2015.10.30
                                     

1.6. Valsts sekretāri Kultūras ministrijas valsts sekretāri

Šobrīd: Dace Vilsone kopš 2018.01.30.

Bijušie:

  • Sandis Voldiņš kopš 2014.09.23. - 2017.12.29.
  • Daniels Pavļuts 2003.02.24. - 2006.06.16.
  • Solvita Zvidriņa 2006.06.16. - 2012.04.10.
  • Guntis Puķītis 2012.04.10. - 2014.03.12.
  • Aivars Gailis 1995.11.16. - 2003.01.02.
                                     

1.7. Valsts sekretāri Labklājības ministrijas valsts sekretāri

Šobrīd: Ingus Alliks kopš 2016.09.

Bijušie:

  • Ringolds Beinarovičs 2008.02.25. - 2012.01.26
  • Baiba Paševica 2003.04.07. - 2008.02.24.
  • Maija Poršņova 1993.09.07. - 2003.03.06.
  • Ieva Jaunzeme 2012.02.07. - 2016.08.22.
                                     

1.8. Valsts sekretāri Satiksmes ministrijas valsts sekretāri

Šobrīd: Ilonda Stepanova kopš 11.02.2020

Bijušie:

  • Jānis Maršāns 2006.08.25. - 2008.07.08.
  • Uldis Pētersons 1994.06.02. - 2000.12.29.
  • Anrijs Matīss 2009.12.15. - 2013.03.01.
  • Kaspars Ozoliņš 2013.06.11. - 2019.04.04.
  • Nils Freivalds 2008.07.30. - 2009.11.10.
  • Džineta Innusa p.i 2019.04.04. - 17.01.2020
  • Līga Austrupe p.i 17.01.2020 - 11.02.2020
  • Vigo Legzdiņš 2001.02.21. - 2006.05.30.
                                     

1.9. Valsts sekretāri Tieslietu ministrijas valsts sekretāri

Šobrīd: Raivis Kronbergs kopš 2014.05.13.

Bijušie:

  • Mārtiņš Lazdovskis 2008.06.09 2013.
  • Aivars Maldups 1994.07.15. - 2003.02.17.
  • Gunārs Kūtris 2003 - 2004
  • Mārtiņš Bičevskis 2004.03.22. - 2008.06.01.
                                     

1.10. Valsts sekretāri Veselības ministrijas valsts sekretāri

Šobrīd: Daina Mūrmane-Umbraško kopš 2019.02.12.

Bijušie:

  • Armands Ploriņš 2007.07.04. - 2010.04.06.
  • Rinalds Muciņš 2010.05.12. - 2014.12.12.
  • Solvita Zvidriņa 2014.12.12. - 2016.08.19.
  • Kārlis Ketners 2016.09. - 2017.09.01.
  • Uldis Līkops 2003.02.13. - 2007.06.30.
  • Aivars Lapiņš 2017.11. - 2018.10.
                                     

1.11. Valsts sekretāri Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāri

Šobrīd: Edvīns Balševics kopš 2019.06.04.

Bijušie:

  • Rinalds Muciņš 2016.02.23. - 2019.04.16.
  • Aleksandrs Antonovs 2012.04.03. - 2014.03.12.
  • Guntis Puķītis 2014.03.12. - 2015.12.21.
                                     

1.12. Valsts sekretāri Zemkopības ministrijas valsts sekretāri

Šobrīd: Dace Lucaua kopš 2007.02.07.

Bijušie:

  • Jānis Lapše 1994.06.03. - 2000.09.08.
  • Laimdota Straujuma 2000.10.09. - 2006.12.31.
                                     

2. Likvidēto un reorganizēto ministriju valsts sekretāri

Bērnu un ģimenes lietu ministrijas valsts sekretāri

Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas valsts sekretāri

Vides ministrijas valsts sekretāri

Īpašu uzdevumu ministra bērnu un ģimenes lietās sekretariāts

Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariāts

Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāts