Back

ⓘ Latvijas vietvārdu vāciskie vēsturiskie nosaukumi. Adje Adia Meerbusen Gemeinde Adiamünde: Aģe Allschwangen Gemeinde und Bahnhof Kreis Hasenpoth: Alsunga Akemen ..




Latvijas vietvārdu vāciskie vēsturiskie nosaukumi
                                     

ⓘ Latvijas vietvārdu vāciskie vēsturiskie nosaukumi

  • Adje/ Adia Meerbusen Gemeinde Adiamünde: Aģe
  • Allschwangen Gemeinde und Bahnhof Kreis Hasenpoth: Alsunga
  • Akemendsirn stacija, Gemeinde Rothhof: Akmeņdzīras
  • Alexandershof, Gemeinde Kreis Mitau: Šķibe
  • Agnesenhof, Gemeinde Krothen: Auzini
  • Altenwoga: Meņģele
  • Adsen, Gemeinde Guddeneeken: Adzi
  • Aathal, Gemeinde Karlsruhe: Briedīši
  • Ascheraden: Aizkraukle
  • Alexbach Bach, Gemeinde Goldingen: Alekšupīte
  • Akniste: Aknīste
  • Alt-Rahden: Vecsaule
  • Aischkuje, Gemeinde Seßwegen: Aizkuja
  • Alt-Schwanenburg: Vecgulbene
  • Aahof, Stadt, Kreis Walk: Lejasciems
  • Allasch Gemeinde Kreis Riga: Allaži
  • Aa, Kurische/ Kurländische/ Semgaller: Lielupe
  • Aischat/ Tirse, Gemeinde Meselau: Aišate
  • Aiswicken Gemeinde Kreis Libau: Aizviķu
  • Amboten: Embūte
  • Adsel/ Oges, Gemeinde Kaugershof: Adzalis
  • Almahlen Gemeinde und Bahnhof Gemeinde Allschwangen: Almāle
  • Aahof, Gemeinde Tetelmünde: Āne
  • Akemendsirn, Gemeinde Kursiten: Akmeņdzīras
  • Alt-Pebalg: Vecpiebalga
  • Adiamünde Kreis Riga: Skulte
  • Aakrug, Gemeinde Groß Ropp: Gaujas krogs
  • Aglohn Bahnhof, Gemeinde Kapin: Aglonas stacija
  • Abgulde, Gemeinde Doblen: Apgulde
  • Aiwekst/ Awex/ Oger, Gemeinde Ledemannshoff: Aiviekste/ Ogre
  • Aa, Livländische/ Treyder: Gauja
  • Appriken: Apriķi
  • Aaken, Gemeinde Erlaa: Ākeni
  • Ahkenhof, Gemeinde Doblen: Āķumuiža
  • Abaushof, Gemeinde Paddern: Abavas
  • Alexandrowna, Gemeinde Friedsrichswald: Aleksandrova
  • Adiamünde Bahnhof Gemeinde Adiamünde: Skulte
  • Adsern, Gemeinde Katzdangen: Ārce
  • Alinenhof, Gemeinde Schlockenbeck: Rubeņi
  • Adsirn, Gemeinde Kandau: Aizdzīre
  • Aahof, Gemeinde Mesothen: Maišeļi
  • Antonopol Antonopole
  • Aahof, Gemeinde, Kreis Riga: Ādaži
  • Adlehn, Kreis Modohn: Adulienas
  • Ahrenshof, Gemeinde Kortenhof: Ārņi
  • Alt-Autz: Vecauce
  • Alau, Gemeinde Alexanderhof: Ālava
  • Adsel-Neuhof, Gemeinde Schwarzhof: Jaunāmuiža
  • Adlershof/ Adlerkrug, Gemeinde Ramelshof: Ādlers
  • Allaschen, Gemeinde Ranken: Allažu
  • Alexanderpol, Gemeinde Galen: Aleksanderpole
  • Alexanderhof, Gemeinde Wirgen: Aleksandri
  • Adamshof, Gemeinde Siggund: Elmji
  • Adje See, Gemeinde Loddiger: Aģes ezers
  • Arrasch: Āraiši
  • Adiamünde-Kirchenkrug, Gemeinde Adiamünde: Lielaiskrogs
  • Adlerkrug, Gemeinde Lipsthusen: Ērgļu krogs
  • Abaushof, Gemeinde Irmlau: Ķūķi
  • Alexanderhof, Gemeinde Widdrisch: Krujkalns
  • Angermünde Rinda
  • Alswig Gemeinde und Bahnhof, Kreis Walk: Alsviķi
  • Alschhof, Gemeinde Nigranden: Alsviķis
  • Abelneeken, Gemeinde Assieten: Ābelnieki
  • Adlig-Mißhof/ Mißhof/ Privat-Mißhof, Gemeinde Grünwalde: Misa
  • Abelhof, Gemeinde Abelhof: Ābeļi
  • Adsel-Schwarzhof, Gemeinde Schwarzhof: Zvārtava
  • Alexanderhof, Gemeinde Fockenhog: Zanderi
  • Alexandershof, Gemeinde Kaugershof: Aleksanders
  • Aiswicken, Groß, Gemeinde Aiswicken: Aizviķi
  • Adia/ Adje Meerbusen Gemeinde Adiamünde: Aģe
  • Angern: Engure
  • Adsel-Luthershof, Gemeinde Schwarzhof: Luturmuiža
  • Aglohn Gemeinde, Kreis Dünaburg: Aglonas
  • Aahof, Gemeinde Walk: Lejasmuiža
  • Ahschekaln, Gemeinde Kokenhof: Āžakalns
  • Alokst See Gemeinde Alt-Pebalg: Alauksts ezers
  • Aistern Gemeinde Kreis Libau: Aizteres
  • Adlehn, Alt, Gemeinde Adlehn: Vecaduliena
  • Abgunst, Gemeinde Grünhof: Abgunste
  • Autz: Auce
  • Alexanderkrug, Gemeinde Zohden: Aleksandrakrogs
  • Allendorf Gemeinde Kreis Wolmar: Aloja
  • Abgulden, Alt, Gemeinde Auermünde: Vecapgulde
  • Alauen, Gemeinde Pankelhof: Alave
  • Abbus, Schkerwel, Gemeinde Niekratzen: Šķervele
  • Abaushof, Gemeinde Grendsen: Abava
  • Ahland Bahnhof, Gemeinde Grobin: Alanda
  • Abgulden, Groß, Gemeinde Auermünde: Lielapgulde
  • Aijasch See, Gemeinde Widdrisch: Aijažu ezers
  • Abasa/ Abaushof, Gemeinde Lesten: Abavas
  • Absenau, Gemeinde Laubern: Ozoli/ Ozolmuiža
  • Adamshof, Demeinde Doblen: Ādami
  • Ahsen, Gemeinde Dondangen: Āži
  • Alexandershof, Gemeinde Druween: Sviļāri
  • Alexandersruh, Gemeinde Abelhof: Aleksandrova
  • Aahof, Gemeinde Walk: Lejas
  • Abgulden, Klein, Gemeinde Auermünde: Mazapgulde
  • Adlehn, Neu, Gemeinde Adlehn: Jaunaduliena
  • Aegypten/ Egypten, Gemeinde Kurzum: Vilkumiests
  • Aloxte/ Tebber, Gemeinde Appricken: Alokste
  • Abgulden Bahnhof Gemeinde Auermünde: Apgulde
  • Abelhof, Gemeinde Kreis Jakobstadt: Ābeļi
  • Adsel Gemeinde und Schloss Kreis Walk: Gaujiena
  • Aiswicken, Klein, Gemeinde Aiswicken: Mazaizviķi
  • Aland/ Grobinscher See Bach, Kreis Libau: Alanda
  • Ackmen, Gemeinde Laubern: Akmene
  • Abaushof, Gemeinde Schleck: Abavnieki
                                     

1. B

  • Bolwen: Balvi
  • Barbern: Bārbele
  • Buschhof: Birži
  • Blieden: Blīdene
  • Berghof: Brocēni
  • Bilderlingshof: Bulduri
  • Bahten: Bāta
  • Burtneck: Burtnieki
  • Berkenhegen: Birkineļi
  • Baldohn: Baldone
  • Bartau: Bārta
  • Bauske: Bauska
  • Balgalln: Balgale
  • Born: Kaplava
  • Bershof: Bērzmuiža
  • Bersohn: Bērzaune
                                     

2. D

  • Doblen: Dobele
  • Dubbeln: Dubulti
  • Demmen: Dēmene
  • Dünaburg: Daugavpils
  • Durben: Durbe
  • Dikkeln: Dikļi
  • Dunteshof: Dunte
  • Düna: Daugava
  • Dagden: Dagda
  • Dahlen: Dole
  • Drostenhof: Drusti
  • Dünamünde: Daugavgrīva
  • Dalbingen: Dalbe
  • Dubena: Dignāja
  • Dondangen: Dundaga
                                     

3. E

  • Ekau: Iecava
  • Ermes: Ērģeme
  • Erwahlen: Ārlava
  • Erlaa: Ērgļi
  • Edwahlen: Ēdole
  • Edsen sk. arī Groß-Irwanden: Lielīvande
  • Ellern: Elkšņi
  • Egipten: Vilkumiests
  • Eckengrafen: Viesīte
                                     

4. G

  • Grösen: Grieze
  • Groß-Autz: Lielauce
  • Grenzhof: Mežmuiža
  • Grizgaln: Gridzgale
  • Goldingen: Kuldīga
  • Groß-Jungfernhof: Lieljumprava
  • Groß-Iwanden sk. arī Edsen: Lielīvande
  • Groß-Eckau: Iecava
  • Groß-Bersteln: Bērstele
  • Gramsden: Gramzda
  • Groß-Salwen: Lielzalve
  • Grendsen: Grenči
  • Griwa: Grīva
  • Groß-Ilmajen: Dižilmāja
  • Grobin: Grobiņa
  • Gipken: Ģipka
  • Grünhof: Zaļā muiža
  • Glasmanka, Trendelberg: Gostiņi
                                     

5. K

  • Kalzenau: Kalsnava
  • Kurländische Aa upe: Lielupe
  • Kabillen: Kabile
  • Kreuzburg: Krustpils
  • Kerklingen: Ķerkliņi
  • Kreslau, Kreslaw: Krāslava
  • Kremon: Krimulda
  • Koivemund: Carnikava
  • Korsowka sk. arī Karsau: Kārsava
  • Keggum: Ķegums
  • Kalnzeem: Kalnciems
  • Kokenhusen: Koknese
  • Klein-Salwen: Mazzalve
  • Kandau: Kandava
  • Karsau arī Korsowka: Kārsava
  • Kolken: Kolka
  • Kemmern: Ķemeri
  • Kaltenbrunn: Kaldabruņa
  • Keckau: Ķekava
  • Kursiten: Kursīši
  • Kruthen: Krūte
  • Kirchholm: Salaspils
  • Kroppenhof: Krape
  • Kurland: Kurzeme
  • Klingenberg: Akenstaka
                                     

6. L

  • Lasdohn: Lazdona
  • Luhde: Lugaži
  • Lösern: Liezere
  • Laudohn: Ļaudona
  • Landsen: Landze
  • Lettgallen Latgale
  • Loddiger: Lēdurga
  • Lennewarden: Lielvārde
  • Lohdenhof: Lode
  • Livenhof: Līvāni
  • Livland: Vidzeme
  • Ludsen: Ludza
  • Lassen: Laši
  • Luttringen: Lutriņi
  • Livländische Aa upe: Gauja
  • Libau: Liepāja
  • Luban: Lubāna
  • Lesten: Lestene
  • Ligat: Līgatne
  • Lehmenen: Ungurmuiža
  • Lemsal: Limbaži
  • Lambertshof: Lambarte
  • Linden Birsgaln: Linde Birzgale
  • Linden: Liepkalne
  • Lemburg: Mālpils
  • Lippaiken: Lipaiķi
                                     

7. M

  • Mesohten: Mežotne
  • Moritzberg: More
  • Markgrafen: Mērsrags
  • Marienburg: Alūksne
  • Mitau: Jelgava
  • Majorenhof: Majori, sk. Jūrmala
  • Muischazeem: Muižciems
  • Modohn: Madona
  • Marienhausen: Viļaka
                                     

8. N

  • Neu-Pebalg: Jaunpiebalga
  • Nord-Durben: Ziemeļ-Durbe
  • Neu-Subbath: Jaunsubāte
  • Nitau: Nītaure
  • Neuhausen: Valtaiķi
  • Neubad: Saulkrasti
  • Neu-Autz: Jaunauce
  • Nerft: Nereta
  • Neu-Rahden: Jaunsaule
  • Nurmhausen: Nurmuiža
  • Neugut: Vecmuiža
  • Neu-Lettgallen: Abrene, Jaunlatgale
  • Neuermühlen: Bukulti
  • Neuenburg: Jaunpils
                                     

9. P

  • Preekuln: Priekule
  • Palzmar: Palsmane
  • Pilten: Piltene
  • Paulshafen: Pāvilosta
  • Pussen: Puze
  • Paddern: Padure
  • Pankelhof: Penkule
  • Pferdeholm: Kundziņsala
  • Papendorf: Rubene
  • Pernigel: Liepupe
  • Pampeln: Pampaļi
  • Prely: Preiļi
                                     

10. R

  • Rönnen: Renda
  • Riga-Strand: Jūrmala
  • Rutzau: Rucava
  • Rujen: Rūjiena
  • Ringen: Reņģe
  • Roop: Straupe
  • Riga: Rīga
  • Remten: Remte
  • Ronneburg: Rauna
  • Rositten: Rēzekne
  • Rodenpois: Ropaži
  • Rosenau: Zilupe
  • Rollbusch: Baloži
                                     

11. S

  • Stackeln: Strenči
  • Sackenhausen: Saka
  • Stenden: Stende
  • Stockmannshof: Pļaviņas
  • Salismünde: Salacgrīva
  • St. Matthiae: Matīši
  • Sunzel: Suntaži
  • Spahren: Spāre
  • Sahten: Sāti
  • Sedde: Seda
  • Schleck: Zlēkas
  • Sessau: Sesava
  • Salis: Salace
  • Sieklen: Sīķele
  • Sturhof: Stūri
  • Schwaneburg, Schwanenburg: Gulbene
  • Seltinghof: Zeltiņi
  • Schlock: Sloka
  • Serben: Dzērbene
  • Segewold: Sigulda
  • Salisburg: Mazsalaca
  • Subbath: Subate, Subate
  • Seßwegen: Cesvaine
  • Schnickern: Snikere
  • Selburg: Vecsēlpils
  • St. Catharinen: Limbaži
  • Süd-Durben: Dienvidus-Durbe
  • St. Matthaei: Skulte
  • Setzen: Sece
  • Sissegal: Madliena
  • Saucken: Sauka
  • Smilten: Smiltene
  • Salenen: Saliena
  • Saßmacken: Valdemārpils
  • Semgallen: Zemgale
  • St. Peters-Kapelle: Pēterupe
  • Schönberg Schenberg: Skaistkalne
  • Staizel: Staicele
  • Schujen: Skujene
  • Sonnaxt: Sunākste
  • Scheden: Šķēde
  • Strasden: Strazdē
  • Selgerben: Dzirciemā
  • Serbigal: Cirgaļi
  • Sallgaln: Salgale
  • Seßwegen: Cēsvaine
  • Samiten: Zemīte
  • Sassmaken: Sasmaka
  • Schrunden: Skrunda
  • Siuxt: Džūkste
  • Strutteln: Strutele


                                     

12. T

  • Talsen: Talsi
  • Treiden: Turaida
  • Tauerkaln: Taurkalne
  • Trentelberg: Gostiņi
  • Trikaten: Trikāta
  • Tuckum: Tukums
  • Turmont: Turmantas
  • Tirsen: Tirza
  • Tootzen: Toce
  • Thomsdorf: Tome
                                     

13. W

  • Westerotten: Vesterots
  • Windau: Ventspils
  • Wellan: Velēna
  • Wahnen: Vāne
  • Walk: Valka
  • Windau upe: Venta
  • Wormen: Vārme
  • Würzau: Vircava
  • Weesen: Zasa
  • Wirgen: Virga
  • Wohlfahrt: Ēvele
  • Wenden: Cēsis
  • Waddax: Vadakste
  • Wolmar: Valmiera
  • Wallhof: Valle
  • Warkland: Varakļāni
  • Welonen: Viļāni
  • Wangasch: Vangaži
                                     

14. Literatūra

  • Laur, Wolfgang: Deutsche Orts-, Landes- und Gewässernamen in den Baltischen Ländern, Lüneburg: Verlag Nordostdeutsches Kulturwerk 2001.
  • Latviešu konversācijas vārdnīca, XIV. sējums: "Muižu nosaukumi", Vol.13, pp. 28059 - 28098, A.Gulbis, Rīga, 1936.